BezpieczeństwoZwiększone ryzyko ataków terrorystycznych pociągnęło za sobą opracowanie nowych produktów LINE-X PAXCON. Warstwy ochronne serii PAXCON są w stanie zminimalizować skutki ataku bombowego i balistycznego. Armia USA i Departament Obrony po szeregu testów uznała PAXCON za najodpowiedniejszy środek do minimalizowania skutków ataku terrorystycznego (wybrano go z pośród 27 produktów).

W 2003 roku PAXCON uznano za strategicznego partnera Armii USA. Obecnie bardzo wiele budynków rządowych USA mogących stać się celem ataków terrorystycznych jest zabezpieczana powłokami ochronnymi LINE-X PAXCON.

W czasie ataku balistycznego największe zranienia i ofiary śmiertelne są spowodowane powstałymi i lecącymi odłamkami. PAXCON 2100 jest powłoką stosowaną do amortyzacji uderzenia pocisku o dany przedmiot. Konsekwencją tego jest brak odprysków, które mogą powodować zranienia wtórne. Powłoki te zyskały szczególne uznanie Armii USA, która stosuje je do pokrywania kamizelek kuloodpornych, pojazdów wojskowych (Hummer, czołgi, śmigłowce, pontony motorowe), tarcz, oraz tzw. kulochwytów stosowanych na strzelnicach.

PX-3350 to warstwa odporna na eksplozję ładunku wybuchowego. Materiał 'Energy Resistant Coating' (ERC - warstwa odporna na energię) jest giętki ale mocniejszy niż stal. To znaczy, że ściana pokryta unikalnym PX-3350 może wytrzymać wybuch do 20 razy większy niż zwykła ściana. W przypadku eksplozji, ściany pokryte PAXCON uginają się, ale pozostają nietknięte. PX-3350 może być stosowany do różnych typów materiałów konstrukcyjnych wliczając w to drewno, stal, beton, cegły, pustaki, i inne. Specjaliści od materiałów wybuchowych i naukowcy w instytucie w New Mexico (EMRTC) przeprowadzili serię testów aby potwierdzić właściwości ochronne PAXCON.