Czym jest LINE-X?

W połowie lat 90 XX wieku, LINE-X wychodzi z zacisza laboratorium i rewolucjonizuje rynek poliuretanowych powłok ochronnych przy pomocy swojego pierwszego produktu XS-100. Zadowolenie klientów z nowego produktu przerasta najśmielsze oczekiwania jego twórców. Powstaje LINE-X Corporation z siedzibą w południowej Kalifornii w USA.

Pod koniec lat 90 XX wieku, LINE-X posiadający już szereg produktów o specjalnym przeznaczeniu, przekracza granice USA i trafia do Kanady i Meksyku by następnie przekroczyć granice Ameryki Północnej. Sieci dystrybucyjne powstają w Europie, Azji i Ameryce Południowej.

Wiek XXI przynosi nowe wyzwania, po zamachach z 11 września 2001 na WTC naukowcy LINE-X opracowują PAXCON. Armia US testuje powłoki na swoich poligonach i wystawia pozytywną ocenę. Po fazie testów przychodzi czas na egzamin - Irak i Afganistan, powłoki ochronne są wszędzie, zaczynając od wozów bojowych, przez kamizelki kuloodporne a na śmigłowcach kończąc. PAXCON w warunkach bojowych nie zawodzi. Dlatego w roku 2002 Armia i Departament Obrony USA uznają LINE-X za strategicznego partnera.

Testy przeprowadzone przez niezależne Laboratorium Badawcze OCM, posiadające Certyfikat ISO 17025 wykazały, że warstwy LINE-X są odporne na wiele czynników chemicznych (chlor, benzynę, olej napędowy i większość rozpuszczalników stosowanych w gospodarstwach domowych), dzięki temu doskonale nadają się do zabezpieczenia różnorodnych powierzchni.

Poliuretanowe warstwy LINE-X charakteryzują się dużą elastycznością i udarnością. Dzięki tym właściwością mechanicznym warstwy LINE-X posiadają bardzo wysoką skuteczność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki specyficznej strukturze wewnętrznej warstwa ochronna jest odporna na uderzenia, wstrząsy oraz na otarcia. LINE-X charakteryzuje się również wysoką odporność na ścieranie.

LINE-X jest trwałą, wytrzymałą powłoką ochronną, dominującą w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i wojskowej. Natryskowe powłoki ochronne LINE-X w czasie aplikacji łączą się ściśle z powierzchnią. Warstwa nanoszona jest pod ciśnieniem dzięki czemu każde miejsce niezależnie od jego kształtu jest szczelnie pokryte. Szczelność powłoki zapewnia doskonałą ochronę przed brudem, wilgocią i powietrzem, a w konsekwencji przed rdzą i korozją.

Warstwy LINE-X mogą być aplikowane na różnym podłożu. Doskonale łączą się z metalem, drewnem, styropianem, kamieniem, betonem, a także ceramiką.