Przemysł i Budownictwo

Warstwy LINE-X są odporne na działanie wody morskiej o znacznym zasoleniu. Zabezpieczone powierzchnie nie ulegają korozji ponieważ LINE-X tworzy szczelną barierę pomiędzy słoną wodą a zabezpieczonym przedmiotem oraz chronią je przed czynnikami mechanicznymi (uderzenia, otarcia, itp...). Stosowane są do zabezpieczania doków, ładowni ryb, ciągów komunikacyjnych łodzi (dzięki porowatej strukturze zmniejszają ryzyko poślizgu), kadłubów łodzi, wioseł, pomostów, itp.

Powierzchnie uszczelniające i ognioodporne LINE-X znajdują zastosowanie w przemyśle wydobywczym. Łatwość aplikacji warstw XS-252 na każdy rodzaj powierzchni (nie zależnie od kształtu) dała duże możliwości ochrony pracowników kopalni przed wydobywającym się metanem. Warstwy LINE-X spełniły wszystkie wymogi Amerykańskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa w Kopalniach (MSHA) oraz procedur dotyczących uszczelniaczy stosowanych w górnictwie (ASAP).

Warstwy ognioodporne LINE-X nanoszone doskonale dopasowują się do kształtu powierzchni które mają chronić. Metoda ta jest szeroko wykorzystywana do zabezpieczania ciągów ewakuacyjnych budynków zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych. Szczelność warstw zapobiega przedostawaniu się przez nie toksycznych gazów powstających podczas pożaru, a tym samym zapobiega zatruciu ewakuujących się ludzi. LINE-X XS-252 spełnił i przekroczył standardy materiałów żaroodpornych (BS 476 oraz ASTM E-1 62).

Warstwy ochronne LINE- X są odporne na działanie wielu substancji chemicznych. Właściwości te w połączeniu z łatwością aplikacji na wszelkiego rodzaju zbiorniki, urządzenia, przedmioty i powierzchnie daje niewyczerpany zakres stosowania ich w agresywnych chemicznie środowiskach (np: kwas siarkowy, kwas solny, fosforowy, wodorotlenek potasu itp.).

LINE-X w swojej ofercie posiada poliuretanowe warstwy ochronne odporne na działanie ługów i kwasów. Zabezpieczone nimi powierzchnie nie podlegają procesom korozji, ponieważ są szczelnie odizolowane od nieprzyjaznego środowiska. Warstwy te są z powodzeniem stosowane do zabezpieczania basenów, zbiorników na ścieki komunalne i zanieczyszczenia przemysłowe, oraz dobrze się sprawdzają w zakładach galwanicznych.

Warstwy ochronne LINE-X mogą być stosowane na większości sprzętu budowlanego niezależnie od jego kształtu i rozmiaru (agregaty, rusztowania, koparki, przyczepy, itp.). Powłoki LINE-X mają doskonałe właściwości fizyko - chemiczne, dobra odporność na ścieranie, odpowiednia twardość, wytrzymałość na uderzenia i wibracje.

Warstwy LINE-X doskonale nadają się do zabezpieczeń fundamentów, podmokłych piwnic i garaży, tam gdzie występują cieki wodne (wody gruntowe, rzeki, jeziora, etc.).

LINE-X z powodzeniem może być również stosowany do zabezpieczania kadłubów, pokładów i burt łodzi i jachtów. Stosowany jest również do zabezpieczania innych sprzętów wodno rekreacyjnych (kajaki, wiosła, rowerki wodne, boje, konstrukcje wodne), oraz przy budowie basenów i oczek wodnych.

Warstwy ochronne LINE-X są stosowane jako antypoślizgowe powierzchnie hal przemysłowych, klatek schodowych, ramp, drabin, jak również w gospodarstwach rolnych jako podłogi w stajniach, oborach, chlewniach i fermach drobiu. Struktura powierzchni warstw LINE-X powoduje zmniejszenie ryzyka poślizgu.

Powłoki LINE-X są elastyczne, sprężyste i posiadają tzw. pamięć kształtu, co powoduje wygłuszenie wibracji stojących na nich maszyn, oraz zmniejszenie hałasu.

LINE-X doskonale nadaje się do pokrywania dachów w domkach jednorodzinnych jak również w zabudowie wielkomiejskiej. Dzięki szczelnej i zwartej budowie warstwy można zabezpieczać dachy wykonane z eternitu (szczelne zamknięcie niweluje powstawanie rakotwórczych pyłów Specjalna piana stworzona z myślą o izolacjach z powodzeniem wypiera tradycyjne materiały (wełna mineralna, styropian) pozwalając zaoszczędzić czas i środki finansowe.